m

 Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

 

XI NOC Z ANDERSENEM


 

 Z piątego na szóstego kwietnia odbyła się w naszej szkole jedenasta już edycja Nocy z Andersenem. Wiadomo, że głośne czytanie dziecku uczy je myślenia, rozwija język, pamięć i wyobraźnię. Dlatego w naszej placówce zwracamy szczególną uwagę na wszelkiego rodzaju imprezy promujące czytelnictwo, a dodatkowo integrujące środowisko szkolne.

Spotkanie rozpoczęło się od powitania uczestników i zakwaterowania ich na sali gimnastycznej. Potem udaliśmy się na podwórko, gdzie czekało na nas przygotowane ognisko i kiełbaska do pieczenia. Po smakowitym posiłku pohasaliśmy jeszcze po szkolnym boisku.  Następnie po wieczornej toalecie i przebraniu się w pidżamy, zajęliśmy wygodne miejsca i rozpoczęło się… wielkie czytanie. W tym roku baśnie czytali uczniowie młodsi i starsi. Czynili to w sposób wręcz aktorski.

Późną nocą dostarczono nam smaczną pizzę z „Restauracji Świerczów”. DZIĘKUJEMY Panu Jarosławowi Żołnowskiemu za ufundowanie nam tej smacznej niespodzianki. Po tej atrakcji przyszedł czas na sen.

Rano zjedliśmy wspólne śniadanie przygotowane przez dziewczęta. Niewyspani, ale zadowoleni rozeszliśmy się do domów.

wstecz